Zarys historyczny   

 

Z inicjatywy s. Honoraty Agnieszki Majewskiej, organistki naszej parafii p.w. Św. Barbary we wrześniu 2011 roku powstał chór parafialny, który dzisiaj swoją nazwę nosi „ Cantate Deo”. Początki nie były łatwe aczkolwiek już na pierwszą próbę, przyszło kilka chętnych osób do współtworzenia takiej właśnie grupy jaką jest chór. Zaczęły się nasze wspólne marzenia a przede wszystkim próby. Zaczęliśmy od najprostszych rzeczy ale cieszących. Nasz dorobek artystyczny rozpoczął się uczestnictwem w Konkursie Staropolskich Kolęd, który miał miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Wystąpiłyśmy w składzie wyłącznie żeńskim z dwoma przepięknymi kolędami; „Na Boże Narodzenie”, oraz „Pastuszkowie Hej”. Ku naszemu zdziwieniu zajęłyśmy pierwsze miejsce, jednocześnie przechodząc do dalszego etapu konkursu, mającego miejsce w Radomiu. Z Radomia wyjechałyśmy
z dyplomem uczestnictwa.

Chór swoim śpiewem towarzyszył podczas Wigilii Miejskiej. Ubogacamy przede wszystkim Uroczyste Liturgie w naszej parafii tj. odpust parafialny, święta i inne ważne wydarzenia związane z naszą parafią. W listopadzie 2012 roku wzięliśmy udział w koncercie organowym wykonując chorał gregoriański: Requiem aeternam oraz Salve Regina.

Spotykamy się dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę o godz. 18.00 w okresie zimowym, a w letnim o 19.00.

Najbliższe nasze plany to towarzyszenie w czasie Pasterki i Liturgii świątecznej oraz koncerty kolęd w naszej parafii ale i nie tylko.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, by wspólnie chwalić Pana śpiewem a zwłaszcza panów, by móc stworzyć pełny chór cztero–głosowy. Na dzień dzisiejszy chór jest trzy – głosowy, w którego skład wchodzą: 

Soprany;

Iwona Monkosa

Małgorzata Iwańska

Hanna Bernaś

Jadwiga Włodarczyk

Alty:

Monika Wereda

Maria Szewczyk

Beata Wierzbicka

Agnieszka Zagożdżon

Paulina Hrostek    

         Alty II:

         Ewa Drelewska

         Dyrygentka: s. Honorata Agnieszka Majewska Sł. NSJ.

         naciśnij "control" i kliknij: Ukaż mi, Panie, swą Twarz!