16.o2.2020 - VI Niedziela zwykła

1. Trwa karnawał: czas radosnego utrwalania i rozszerzania Królestwa Bożego, które przyniósł nam Zbawiciel dla zwycięstwa nad szatanem. Środa Popielcowa będzie 26 lutego, czyli za 10 dni. Dziś po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem Jego relikwii.

 

2. Msza św. żałobna w int. zmarłego ks. Prob. Jerzego Dziułki odbędzie się 19 lutego,

w najbliższą środę, o godz. 17.oo.

 

3. Wydawanie darów Unii Europejskiej dla ubogich naszego Miasta odbędzie się

w dniach 25, 26 i 27 lutego b. roku (wtorek, środa, czwartek przyszłego tygodnia) w hali znajdującej się przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, nr 25, (jest to następna posesja

za sklepem z materiałami budowlanymi), w godzinach od 9.oo do 14.oo. Obowiązują skierowania wydane przez MOPS w Pionkach. Każda z osób objętych skierowaniem otrzyma około 10 kg artykułów spożywczych w trzynastu asortymentach.

 

4. Ojciec Józef Witko, reformata z Pińczowa odprawi mszę św. w naszym kościele o uzdrowienie chorych w poniedziałek, 24 lutego o godz. 17.oo.

 

5. W związku z noworoczną podwyżką cen za wywożenie śmieci z cmentarzy

do Radomia o 30 %, również parafia św. Barbary w Pionkach, jako właściciel cmentarzy parafialnych, podwyższa opłaty placowe z 500 zł za osobę do 650 zł na osobę w umowie na 20 lat korzystania z grobu. Z tych pieniędzy są finansowane wywozy śmieci cmentarnych.

 

6. W najbliższą sobotę, 22 lutego, zaczyna się w naszej Parafii kurs przedmałżeński obejmujący 10 nauk przedślubnych. Będzie trwał przez 5 kolejnych sobót w godzinach od 9.oo do 11.oo. Kurs taki jest ważny bezterminowo, a służy lepszemu przemyśleniu i przygotowaniu się do odpowiedzialnego zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Jest on obowiązkowy dla kandydatów do ślubu.

 

7. Powieszony w kruchcie na tablicy ogłoszeń plakat informuje o planowanej przez Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe pielgrzymce do Włoch z racji

100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, w dniach 12-19 maja. W programie m.in. Padwa, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo z grobem Ojca Pio, Monte Sant Angelo z grotą Archanioła św. Michała, Rzym, Cascia (czyt. caszja- miasto św. Rity) i Asyż. Czas trwania: 8 dni, koszt 1900 zł + 60 Euro.

Zapisy pod adresem: pielgrzymki.radom@gmail.com lub tel. 606807906.

 

8. Przed kościołem okazja do zakupienia gazet religijnych, a wśród nich nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci z lupą do czytania małych liter.