XXIV Niedziela zwykła 15. IX. 2019 r.

 1. Łączymy się dziś duchowo z Jasną Górą, gdzie odbywa się ogólnonarodowa pielgrzymka Świata Pracy organizowana przez Związek Zawodowy SOLIDARNOŚĆ. W przyszłą niedzielę Częstochowa zaprasza na doroczne spotkanie małżeństwa i rodziny. Dojazd własny. W przyszłą niedzielę będzie ponowienie ślubowań małżeńskich, dlatego prosimy małżonków, aby za tydzień zajęli w kościele miejsca blisko siebie.

 

2. Jutro, we wtorek i w środę w ramach Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego o godzinie 16.3o poprowadzimy trzydniowe nabożeństwo ku czci św. Stanisław Kostki, Patrona dzieci i młodzieży polskiej. Zapraszamy nie tylko młodzież i dzieci, ale także ich rodziny i nauczycielstwo. Dla dorosłych program wychowania młodych będzie omawiany i omodlony na mszach wieczornych o godz. 18.oo.

                   

       Jutro po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem Jego Relikwii.

       We wtorek o godz. 18.oo będzie odprawiona Msza św. w int. Siostry Alwerii, naszej Organistki i Przełożonej domu Sióstr Sercanek z racji imienin. W środę o godz. 18.oo będzie odprawiona imieninowa Msza św. ks. Proboszcza, Stanisława, z racji święta jego Patrona, św. Stanisława Kostki.

       W przyszłą niedzielę o godz. 11.3o będzie msza św. dziękczynna naszego ks. Proboszcza Stanisława na 50-lecie jego Kapłaństwa. Po tej Mszy św. będą rozdawane uczestnikom pamiątkowe obrazki.

 

3. W naszej parafii od soboty, 28 września o godzinie 10.oo w sali pod plebanią rozpoczną się katechezy dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa proszeni są, aby wzięli udział w tej katechizacji. Będzie ona składała się z 10 tematów formacyjnych, zakończonych dniem skupienia.

 

4. W bieżącym roku nie będą wydawane paczki żywnościowe dla ubogiej ludności naszego Miasta z powodu wykrytej nieprawidłowości w przetargach na dostawy towaru do polskich banków żywności. Przetargi muszą być rozpisane na nowo, co wpływa na opóźnienie pomocy ubogim.

 

5. Planujemy wyjazd pielgrzymkowy do Wysokiego Koła na spotkanie Kół Żywego Różańca przed cudownym obrazem  Matki Bożej Różańcowej.  W sobotę, 5. X. autokar do Wys. Koła wyjedzie z parkingu przy ul. Fabrycznej o godz. 8.30. Można się zapisywać na wyjazd w zakrystii bądź w kancelarii. Koszt wyjazdu - 20 zł. Powrót ok. godz. 16.oo. Organizatorami spotkania w Wysokim Kole będą Rycerze Kolumba.

 

6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu, ul. B. Prusa 6, 26–600 Radom, tel. (48) 36 56 228, przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2019/20. Pierwsze spotkanie dla rozpoczynających naukę w poniedziałek, 30 września 2019 r., o godz. 9.00. Zaprasza ks. Wojciech Szary, Dyrektor D.S.O. w Radomiu. Informacje przekażą nasi księża.

 

7. Ks. Proboszcz informuje, iż bannery na placu kościelnym nie odzwierciedlają poglądów naszych księży, gdyż są wypożyczone różnym firmom na ich reklamy. W sezonie przedwyborczym widnieją tam osoby, które płacą za reklamy swym mocodawcom. Wiele banerów jest wieszanych bez uzyskania zgody parafii. 

 

 

 

8. Pojutrze, 17 września, przypadnie 80-ta rocznica agresji Rosji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej zdradzieckiej napaści i o wszystkich ofiarach wojny na wschodzie Ojczyzny.

 

9. Za chwilę przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc chorej na cukrzycowy obrzęk plamek ocznych Annie Tarczewskiej, której nie stać na drogie zastrzyki. Bóg zapłać pomagającym ofiarodawcom.           

 

10. W kruchcie kościoła leżą na stoliku bezpłatne gazety religijne. Można je pobrać i wykorzystać na dobry cel dla rozszerzania Ewangelii.