XV Niedziela zwykła – 14. 07. 2019

 

1. Przed nami 15-ty tydzień zwykły roku liturgicznego. W czasie wakacji msze św. w naszym kościele odbywają się rano o godz. 6.oo i 6.30, a po południu o godz. 18.oo. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po mszach rannych od godz. 7.3o do 8.oo, bądź po mszy św. wieczornej od godz. 18.45.

 

2. We wtorek, w 16-tym dniu miesiąca po mszy wieczornej nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

 

3.  W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, po Mszy św. o godz. 11.3o przed kościołem - poświęcenie nowych pojazdów. Tam prosimy ustawić samochody, motory, ciągniki a także rowery do poświęcenia.

           

4. Zgłoszenia na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą przyjmowane od czwartku, 1 sierpnia w sali pod plebanią od godz. 17.oo, a w niedzielę, 4 sierpnia po każdej mszy świętej. Wymarsz grupy z naszej parafii pod kierownictwem ks. Pawła Nowaka - w poniedziałek, 5 sierpnia. Będzie to 41-ta pielgrzymka piesza z Pionek na Jasną Górę.

Zaproszenie do udziału w XLI Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

       Drodzy Bracie i Siostry, Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Boga - Stwórcę celu. „W MOCY BOŻEGO DUCHA” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Temat ten harmonizuje z treścią roku duszpasterskiego, który przeżywamy w Kościele. Będziemy wspólnie dziękować za wszystkie wspólnoty, które są owocem działania Ducha Świętego. Będziemy modlić się także o dar głębokiej wiary i otwarcie na działanie Ducha Świętego, który jednoczy wierzących w wielką wspólnotę wiary, którą jest Kościół.

       Dziękuję Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

       Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy, o ducha modlitwy i ofiary, czego wyrazem będzie także strój harmonizujący z pokutnym charakterem Pielgrzymki. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie w intencji rodzin i młodzieży, abyśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii. Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

 

5. Pojutrze jest dzień Matki Bożej Szkaplerznej. Zwróćmy uwagę, czy nosimy medaliki, bądź szkaplerze, na ochronę przed szatanem, przed błędami życiowymi i oszukaniem przez złych ludzi.

 

6. Kolejny turnus oazy młodzieży przyjedzie do naszego Domu Rekolekcyjnego BETANIA we wtorek i będzie gościł przez 2 tygodnie do końca miesiąca. Msza oazowa będzie odprawiana od środy w kościele o godz. 12.00 w dni powszednie.

 

7. Są jeszcze miejsca na autokarową pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę w sobotę, 27 lipca. Wyjazd o godz. 4.3o, powrót około godz. 21.oo. Koszt wyjazdu - 50 zł. Zgłoszenia w zakrystii bądź w kancelarii.

 

8. Z powodu wyjazdu na urlop nie będzie na dyżurze pani Doradczyni do spraw Rodzin w sali pod plebanią w poniedziałek 22 i 29 lipca.

 

9. Akcja Katolicka naszej Diec. Radomskiej organizuje w niedzielę, 31 sierpnia regaty żeglarskie na zalewie w Jedlni Letnisko dla załóg łodzi typu OMEGA.


 

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej,  Stowarzyszenie Środowisko INICJATYWAWójt Gminy Jedlnia Letnisko oraz Klub Żeglarski IKAR zapraszają na VII Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej imienia ks. dr Zdzisława Domagały. 

Regaty rozgrywane będą na łodziach klasy Omega Turystyczna. 
Łodzie do regat zapewniają organizatorzy. 
Regaty odbędą się w dniu 31 sierpnia 2019 r. w   Stanicy Klubu Żeglarskiego IKAR na Zalewie w Jedlni Letnisku. 
Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 18 sierpnia 2019 r. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne załogi! 

Koordynator - Juliusz Monkosa, 
tel. 605 686 460 
jmonkosa@gmail.com
 

Zwracam uwagę, że minimalna liczba osób na jachcie to 3 ( sternik +  dwóch członków załogi).
W przypadku jakichkolwiek pytań, bardzo proszę o kontakt. Gorąco pozdrawiam, Juliusz Monkosa

 

10. W minionym tygodniu przyjęto do Seminarium Duch. w Radomiu na pierwszy kurs 9-tu chętnych. Drugi termin zgłoszeń trwa do września. Wspierajmy modlitwą sprawę powołań kapłańskich i zakonnych.

       W lipcu odmawiajmy Litanię do Krwi Przenajdroższej Chrystusa Pana, by obmyła nas z grzechów i ochroniła przed złem. 

11. Rodzina małego Frania Szpilskiego serdecznie dziękuje ofiarodawcom, którzy przed tygodniem wsparli ofiarą jego konieczne leczenie i rehabilitację kończyn. Bóg zapłać.

 

12. Prosimy rodziny, które organizują uroczystości ślubne, by nie zaśmiecały terenu przed świątynią poprzez wystrzeliwanie w górę papierków bądź pasków aluminium, gdyż wiatr je porywa i uniemożliwia posprzątanie. Protestują wchodzący do kościoła i mieszkańcy pobliskich posesji.

 

 

XVI Niedziela zwykła – 21. 07. 2019

 

1. Dziś z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, po mszy św. o godz. 11.3o - przed kościołem poświęcenie nowych pojazdów. Ustawianie pojazdów do poświęcenia przed kościołem i na nowym parkingu. Za chwilę przed kościołem  będzie zbiórka ofiar na zakup pojazdów potrzebnych misjonarzom. Misjonarze proszą, zwłaszcza kierowców, o pomoc na zakup pojazdów im niezbędnym.

 

2. W czasie wakacji w dni powszednie msze św. w naszym kościele odbywają się rano o godz. 6.oo i 6.30, a po południu o godz. 18.oo. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po mszach rannych o godz. 7.3o, bądź po mszy św. wieczornej od godz. 18.45.

           

3. Zgłoszenia na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą przyjmowane od czwartku, 1 sierpnia w sali pod plebanią od godz. 17.oo i w niedzielę, 4 sierpnia po każdej mszy św. Koszt wpisowego i bagażowego - 60 zł + 10 zł na koszulkę. Wymarsz grupy z naszej parafii pod kierownictwem ks. Pawła Nowaka 5 sierpnia, czyli w poniedziałek po mszy św. o godz. 7.oo. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza młodych na tegoroczną pielgrzymkę pieszą.

       Zorganizujemy autokary do Przeprośnej Górki i Częstochowy na wtorek, 13 sierpnia, dzień wejścia pielgrzymów na Jasną Górę w cenie 50 zł od osoby. Wyjazd chętnych o godz. 7.oo  z parkingu przy Fabrycznej, powrót po północy. Przy zapisie na autokar należy wpłacić pełną sumę.

       W sali pod plebanią można się też zapisać do grupy duchowej pielgrzymów pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Pielgrzym duchowy choć nie może iść fizycznie do Częstochowy, pielgrzymuje do Matki Bożej przez Godzinki, Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię maryjną, i wieczorny Anioł Pański o godz. 21.oo.

 

4. We czwartek o godz. 18.oo msza św. grupy modlitewnej, która prosi Boga o ratunek dla Polski przed zaplanowaną przez masonerię ateizacją naszej Ojczyzny.

       W sobotę msza św. wieczorna w int. Apostolatu Maryjnego. Nie ma już miejsc w autokarze na Jasną Górę, jaki wyjedzie w najbliższą sobotę o godz. 5.3o z parkingu przy ul. Fabrycznej do Częstochowy. Uwaga na zmianę godziny wyjazdu: 5.3o rano.

 

5. Jutro w Suchej odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Główna msza św. o godz. 12.oo z udziałem kapłanów dekanalnych.

 

6. Z powodu wyjazdu na urlop nie będzie jutro na dyżurze pani Doradczyni

do spraw Rodzin w sali pod plebanią.

 

7. Drugi turnus oazy młodzieży trwać będzie w naszym Domu Rekolekcyjnym  BETANIA przez  cały tydzień. Msza oazowa będzie odprawiana w kościele o godz. 12.00 w dni powszednie z wyjątkiem wtorku, 23.o7.

 

8. Zbiórka elektrozłomu na parkingu przy toalecie, za tydzień, w poniedziałek, 29.o7, do godz. 15.oo.

 

9. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Anny i Joachima - babci i dziadka Chrystusa Pana, pomódlmy się w int. naszych babci i dziadków. Pod Twoją obronę…