20.o1.2019 - II niedziela zwykła

 

1. W piątek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, ostatni dzień w tygodniu modlitw o jedność Kościoła. W piątek o godz. 17.oo msza św. od Grupy Modlitewnej o ocalenie Narodu Polskiego od ateizacji i zniszczenia moralnego. Pamiętając, że najmłodsze pociechy są niewinne i zdolne do uproszenia największych łask u Boga, zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, najlepiej z rodzicami, 25 stycznia, w najbliższy piątek na godz: 16:00 do naszego kościoła na modlitwę do Najświętszego Dzieciątka Jezus w intencji obrony, pomocy i potrzebnych łask dla naszej Ojczyzny. A szczególnie dla najmłod-szego pokolenia, tak mocno zagrożonego utratą niewinności w dzisiejszym świecie

        W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 17.45 na plebanii.

             

2. Rozkład wizyty duszpasterskiej w bieżącym tygodniu jest następujący:

 

 

poniedziałek: 21 stycznia:

od 9.oo: Żeromskiego 1, 3 i 5, od godz. 10.oo Żeromskiego 4

i 6 oraz ul. Sportowa, a od godz. 15.oo; Jordanowska 2

i Słowackiego, 9

wtorek, 22. o1

od 9.oo: ul. Szkolna bez bloków, a od godz. 15.oo: Szkolna, 9, 11 i 15,

oraz Jordanowska 4.

środa, 23. o1

od  9.oo: ul. Fabryczna, a od godz. 15.oo Obrońców Ojczyzny i Jordanowska, 6.

 

 

       Osoby z różnych przyczyn nieobecne lub pominięte, które chciałyby zaprosić księdza na kolędę, mogą to zrobić za chwilę w zakrystii po mszy świętej. Domy zapraszających nas gospodarzy odwiedzimy w czwartek i piątek od godz. 15.oo, lub sobotę od godz. 9.oo. Bóg zapłać rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu.

 

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w bież. tygodniu od godz. 8.oo do 8.3o a wieczorem od 17.45.

 

4. Pary narzeczonych, które w bież. roku planują ślub, zgłaszają się do kancelarii na 3 miesiące przed ślubem mając w ręce aktualne metryki Chrztu, dowody osobiste i świadectwa ukończonego kursu 10 nauk przedmałżeńskich. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się  w Wielkim Poście w Parafii NMP. po sąsiedzku.

 

5. Przed kościołem okazja, by zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

 

6. Rycerze Kolumba zapraszają na koncert artysty Tomasza Kamińskiego z zespołem muzycznym w kościele NMP. o godz. 19.oo. Wykonają oni kolędy i pastorałki na zaproszenie Rycerzy Kolumba - Rada Pionki.

W naszej świątyni dziś o godz. 19.oo koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży Szkoły Muzycznej w Kozienicach - Oddział Pionki, pt. "Bóg się rodzi". Zapraszamy serdecznie.

 

7. Dziś przed kościołem za chwilę zbiórka ofiar na diecezjalne środki masowego przekazu: Radio Plus i na diecezjalną wkładkę do Gościa Niedzielnego. Bóg zapłać ofiarodawcom.     

 

8. Ojciec Józef Witko przyjedzie do nas, by odprawić mszę św. w int. o zdrowie chorych w poniedziałek, 28 stycznia o godz. 17.oo.

 

9. Z powodu ogłoszonej w ub. tygodniu żałoby narodowej nie mógł się odbyć koncert zespołu "BONUM" z Jedlni w MOK-u. Koncert został przeniesiony o tydzień i odbędzie się w MOK-u w najbliższy piątek, 25 stycznia o godz. 18.15. Artyści wykonają kolędy i pastorałki pod kierownictwem pana Łukasza Kęski. Wstęp wolny.

 

10. Serdeczne życzenia składamy dziś wszystkim babciom i dziadkom z racji ich zbliżającego się święta. O przedłużenie im życia w zdrowiu módlmy się: "Zdrowaś...