XIII Niedziela Zwykła, 28.o6. 2020 r. 

1. Dziś o godz. 17.3o nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Jezusowego. W dni powszednie to nabożeństwo będzie po mszach wieczornych. W lipcu odmawiamy indywidualnie litanię do Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

                   

2. Jutro wielka uroczystość kościelna: Św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele msze św. będą o godz. 6.oo, 7.oo, 10.oo i 18.oo. Jutro można zyskać odpust, gdy posłużymy się przedmiotem poświęconym przez Papieża: Różańcem, obrazkiem, medalikiem czy książeczką. Należy się przy tym pomodlić  intencjach przewidzianych przez Papieża Franciszka. Wieczorna msza św. odprawiona będzie w int. naszego solenizanta, ks. Pawła, zamówiona przez Odnowę w Duchu Św. i nowopowstałe Kółko Różańcowe Męskie.

                       

3. Od wtorku, 2 lipca, w czasie wakacji msze św. w naszym kościele odbywać się będą rano o godz. 6.oo i 6.30, a po południu o godz. 18.oo. Nie będzie w wakacje mszy św. o godz. 7.oo rano z wyjątkiem pierwszego piątku. Nie będzie oaz wakacyjnych budynku rekolekcyjnym z powodu obawy przed zakażeniem.

 

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota  m-ca lipca. We czwartek adoracja Kół Żyw. Różańca i Apostolatu Maryjnego od godz. 17.oo, a po mszy wieczornej adoracja Odnowy w Duchu Świętym. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 17.oo. W sobotę po mszy wieczornej Różaniec z procesją wokół kościoła. Starajmy się odprawiać 5 pierwszych sobót miesiąca,  jak nas prosiła Matka Boża Fatimska na wynagrodzenie za grzechy raniące jej Niepokalane Serce. Za to odprawione nabożeństwo obiecuje Maryja Jej obecność w godzinę naszej śmierci.

 

5. Kancelaria w czasie wakacyjnym czynna jest od jutra rano od godz. 7.3o do 8.oo, a po południu - od godz. 18.45, to znaczy po mszy wieczornej.

 

6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach informuje, że posiada tzw. „opaski życia”. Są to specjalne opaski telemedyczne z przyciskiem S.O.S, dzięki którym w nagłych sytuacjach osoby będą mogły uzyskać niezbędną pomoc medyczną.

Opaska działa przez 24h/dobę. Opaska wyposażona jest również w detektor omdleń i lokalizator GPS. Urządzenie jest wyposażone w kartę SIM, dzięki czemu teleopiekun ma możliwość łączenia się z seniorem bezpośrednio.

Do jej noszenia namawiamy seniorów, którzy mieszkają sami, są niesamodzielni i wymagają wsparcia, których stan zdrowia może powodować zagrożenie życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu proszone są o zgłaszanie się do pokoju nr 12 w MOPS-ie, ul. Leśna,5, (Dział Usług Opiekuńczych), lub do pracowników socjalnych w celu wypełnienia niezbędnych formularzy.  Osoby nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zakupem opaski i jej używaniem.

 

7. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na pomoc rodzinie państwa Rowińskich po pożarze ich domu na ul. Sienkiewicza.

 

8.  Intencja na lipiec dla Kół Żywego Różańca: "O ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie,i o odwagę powrotu do świątyń dzieci, młodzieży i dorosłych".

 

9. Na tablicy ogłoszeń wiszą wskazówki dla chętnych, którzy chcieliby skorzystać ze studiów katechetyczno teologicznych w Radomiu i znaleźć pracę w katechezie, oraz dla uczniów, którzy po skończonej klasie ósmej chcieliby się uczyć w licealnej szkole muzycznej II stopnia prowadzonej przez Salezjanów w Lutomiersku z przedmiotem głównym: grą na organach.

 

10. Dzieciom, młodzieży i nauczycielstwu życzymy radosnych wakacji zawsze blisko Boga.   W czasie gorącym pamiętamy o właściwym stroju do kościoła. Dobrze jest spędzać wakacje blisko Boga po odbytej spowiedzi, z modlitwą i częstą Komunią świętą.

 

rekrutacja na STUDIA W INSTYTUCIE TEOLOGICZNYM W RADOMIU

w roku akademickim 2020/2021

do 18 września 2020 roku

 

W związku z potrzebą przygotowania osób świeckich i zakonnych do pracy w katechezie szkolnej proponujemy 5-letnie magisterskie studia teologiczno-katechetyczne i 3-semestralne podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym w Instytucie Teologicznym w Radomiu pod patronatem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

 

Ukończenie studiów teologiczno-katechetycznych w zależności od ich rodzaju umożliwia:

– uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii w przedszkolach, szkołach podstawowych (studia podyplomowe) oraz szkołach średnich (studia magisterskie);

– uzupełnienie przygotowania pedagogicznego i katechetycznego dla absolwentów teologii (np. brakujących przedmiotów katechetycznych oraz praktyk);

– pogłębienie wiedzy teologicznej (dla osób, które nie są zainteresowane uczeniem religii w szkołach).

Czas trwania studiów:

Magisterskie studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym – 10 semestrów,

Podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym – 3 semestry.

     Koszt studiów:

Magisterskie studia teologiczno-katechetyczne (5-letnie, 10-semestralne, niestacjonarne)

Podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne (3-semestralne, niestacjonarne):

     – opłata za semestr: 800,00 zł,

     – opłata wpisowa: 85 zł

Student studiów magisterskich PWTW może ubiegać się o pomoc materialną w formie:

1) stypendium socjalnego;

2) stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych;

3) stypendium rektora dla najlepszych studentów;

4) zapomogi.

Dokumenty można składać do 18 września 2020 roku w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej, (26-600 Radom, ul. Malczewskiego 1).

Kontakt:

              Instytut Teologiczny w Radomiu przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie

Sekcja Św. Jana Chrzciciela

             ul. Malczewskiego 1

      26-600 Radom, http://itradom.eu/

       Sekretariat: tel. 48 330 91 82, email: sekretariatitr@onet.pl

12.  Warto obejrzeć następujące filmy:

"Maria z Nazaretu" - zobacz: http://swiatlopana.com/11476/maria-z-nazaretu-film/

" Józef z Nazaretu"- http://swiatlopana.com/11404/jozef-z-nazaretu-film/

"Jesus Christ Superstar" - zobacz: https://www.cda.pl/video/53573645 ,

"Jezus"-  https://www.youtube.com/watch?v=v65fxAoLXQo 

"Jezus z Nazaretu" - https://www.youtube.com/watch?v=-ESFfzpFflc

"Dzieje Apostolskie" - http://swiatlopana.com/703/dzieje-apostolskie/

"Ania z Zielonego Wzgórza" - https://www.youtube.com/watch?v=wv_M4F59V4k