XXIX Niedziela zwykła, 18.10. 2020 r.

 

1. Od dziś rozpoczął się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą i ofiarami wspomagamy naszych misjonarzy i misjonarki. Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową: także dziś na nabożeństwo różańcowe o 17.oo. Dziś, w dniu św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia odmówimy część chwalebną  Różańca w intencji lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. Jutro, w 36 -tą rocznicę męczeństwa  bł. ks. Jerzego Popiełuszki pomodlimy się o jego beatyfikację z błogosławieństwem jego relikwiami.

 

2. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ofiary sprzed tygodnia na fundusz papieski. Zebrano 2 640 zł.

 

3. Z racji czerwonej strefy zakażenia koronawirusem nasz Ksiądz Biskup Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obecności na niedzielnej mszy świętej: osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji (jak kaszel, podwyższona temperatura itp.),oraz osobom, przebywającym w tzw. „strefie czerwonej”, które czują wielką obawę przed zarażeniem. Mogą one skorzystać z liturgicznych transmisji radiowych, telewizyjnych, czy internetowych. Nie ma natomiast dyspensy dla ludzi młodych i dzieci, których w domu zatrzymuje lenistwo.

 

4. Przyjmujemy w kancelarii intencje za zmarłych na przyszły rok. Przyjmujemy też wypominki na przygotowanych kartkach jednorazowe w zakrystii, a roczne, półroczne i kwartalne - w kancelarii. Można skorzystać z kartek wypominkowych przygotowanych na stoliku w kruchcie. Wypominki z kartek czytane będą wraz z modlitwą od 1 listopada przez cały tydzień na 15 min. w kościele przed mszą św. wieczorną, a także na obu cmentarzach.

          Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy po oczyszczeniu grobów bliskich wrzucają śmieci do przygotowanych pojemników systematycznie opróżnianych przez służby EkoPionki. Prosimy o segregację śmieci na sztuczne i naturalne i o nie mnożenie ich ilości. Apelujemy, by nie rzucać śmieci za parkan i w miejsca trudno dostępne. Przed Urocz. Wszystkich Świętych będą też zainstalowane przy nowym cmentarzu przenośne toalety.

 

5. Kancelaria jest czynna od godz. 8.oo do 9.oo i po południu od g.16.oo do 16.45.

 

6. W tygodniu misyjnym będzie prowadzona zbiórka środków czystości: proszków do prania, mydeł, pasty do zębów - które można umieścić przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej na potrzeby rozdawnictwa przez polskich misjonarzy i misjonarki.

 

7. W najbliższy czwartek, 22 października Koła Żywego Różańca modlić się będą o beatyfikację swej założycielki, Pauliny Jaricot (czytaj: żarikot). To od niej rozpoczęła się w Europie akcja misyjna związana ze zbiórkami pieniędzy na misje i odmawianiem Różańca w Kołach Różańcowych.

 

8. Zapraszamy na uroczystość wprowadzenia relikwii Krwi św. Jana Pawła II do Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni-Kolonia, której będzie przewodniczył Ks. Bp Henryk Tomasik. Rozpoczęcie w środę, 21 października o godz. 18.30. Następnego dnia, 22 października, pierwszy odpust w Kaplicy. Msza Święta będzie tam odprawiona o godz. 19.30.

 

9. Rycerze Kolumba cieszą się, że ich założyciel, ksiądz amerykański, Michael Mac Givney, będzie beatyfikowany w sobotę, 31 października w USA. Od czwartku Rycerze rozpoczynają nowennę przed jego beatyfikacją.    

 

10. W przyszłą niedzielę, 25 października, gościem naszej Parafii będzie Ojciec Gwardian z Wąchocka, który skieruje do nas Słowo Boże. Będzie okazja zaopatrzyć się w kalendarz religijny na Nowy Rok.

 

11. W przyszłą niedzielą Różaniec poprowadzi Grupa Modlitewna, która prosi Boga o ochronę Polski przed zaplanowaną ateizacją.

 

12. Nasz Ks. Biskup Henryk zarządził, by w sytuacji zwiększonego zagrożenia pandemią koronawirusa śpiewać na zakończenie mszy świętych Suplikacje: "Święty Boże, Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami". 

 

13. Apel przed Uroczystością Wszystkich Świętych 

          Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, jak co roku skłania do zadumy, refleksji i gorliwej modlitwy za naszych bliskich zmarłych… ale coraz częściej pojawia się też zaniepokojenie, gdy patrzymy na góry piętrzących się śmieci w pojemnikach znajdujących się na naszych cmentarzach.

          Ostatnio prawie trzykrotnie podwyższono cenę wywozu śmieci z cmentarzy z wysypiska RADKOM w Radomiu na wysypisko w Otwocku koło Warszawy. Wzrosły też ceny sztucznych wieńców i wiązanek, często produkcji chińskiej. Z taką wiązanką nie zostaniemy wpuszczeni na niejeden cmentarz właśnie z powodu tych sztucznych kwiatów, które staną się za chwilę śmieciami.

          Nie zalewajmy naszych cmentarzy sztucznymi kwiatami! Może w tym roku zrezygnujmy z tego rodzaju dekoracji na grobach naszych bliskich, a pieniądze zaoszczędzone w ten sposób przekażmy tym, którzy żyją i potrzebują pomocy? Zmarłym naszym bliskim, pomaga modlitwa, a nie dziesiątki świeczek!  Pomnażajmy DOBRO, a nie śmieci! 

 

9.  Warto obejrzeć następujące filmy:

"Maria z Nazaretu" - zobacz: http://swiatlopana.com/11476/maria-z-nazaretu-film/

"Józef z Nazaretu"- http://swiatlopana.com/11404/jozef-z-nazaretu-film/

"Jesus Christ Superstar" - zobacz: https://www.cda.pl/video/53573645 ,

"Jezus"-  https://www.youtube.com/watch?v=v65fxAoLXQo 

"Jezus z Nazaretu" - https://www.youtube.com/watch?v=-ESFfzpFflc

"Dzieje Apostolskie" - http://swiatlopana.com/703/dzieje-apostolskie/

"Ania z Zielonego Wzgórza" - https://www.youtube.com/watch?v=wv_M4F59V4k