V Niedziela Wielkanocna- 19.o5.19 r.

 

1. Przed nami piąty tydzień wielkanocny. Zapraszamy dzieci i młodzież i starszych na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.3o. Dzieci z rocznicy pierwszo-komunijnej mają swój Biały Tydzień, dla przedłużenia radości spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

 

2. We wtorek próba przed Bierzmowaniem dla kandydującej młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 19.oo. Bierzmowanie będzie 12 czerwca o godz. 18.oo.

 

3. Zaproszenie:  Czcigodni Bracia w Kapłaństwie! Drodzy Siostry i Bracia, Uczniowie Chrystusa      z Diecezji Radomskiej!

 

        W dniu 1 czerwca bieżącego roku przypada złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika oraz Księdza Biskupa Adama Odzimka. Pragniemy tego dnia o godzinie 11.00 w Katedrze Radomskiej świętować wspaniały dar kapłaństwa i wyrazić najgłębszą wdzięczność za dar powołania naszych Pasterzy, za łaskę ich kapłaństwa i za wszystkie powołania kapłańskie w naszej diecezji i na świecie. Równocześnie pragniemy otoczyć naszego Biskupa Radomskiego Henryka i Biskupa Adama modlitwą i życzliwością oraz wypraszać dla nich światło Ducha Świętego, moc w głoszeniu Słowa Bożego i radość w służbie Kościołowi oraz siły i dobre zdrowie. Będzie to też okazja do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i nowe święte powołania do całkowitego oddania się sprawie Ewangelii. Będą z nami tego dnia także księża Złoci Jubilaci z Siedlec i Radomia oraz kardynałowie, arcybiskupi i biskupi zaprzyjaźnieni z Jubilatami.

      Bardzo serdecznie zapraszam na to Eucharystyczne świętowanie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane, grupy duszpasterskie, stowarzyszenia, ruchy kościelne i wszystkich Diecezjan. Niech wspólna modlitwa w sobotę 1 czerwca bieżącego roku w Katedrze Radomskiej o godzinie 11.00 będzie wyrazem naszej głębokiej jedności i odpowiedzialności za Kościół oraz wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa, a Jubilatom za pół wieku służby.

Z błogosławieństwem oddany w Panu

                                                            X. Bp Piotr Turzyński

 SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

 

       Drodzy Siostry i Bracia,

W przyszłą niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

    Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny.

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę  z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

    Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Biskupi Polscy, 

Jasna Góra, 2 maja 2019 roku

 

4. Dzieci i młodzież, które zapisały się na Kolonie w Zakopanem prosimy o odbiór kart uczestnictwa i regulowanie należności u Siostry Alwerii i ks. Konrada.     

       Z okazji Dnia Matki, chcemy zorganizować 25 maja, w sobotę - Rodzinny Rajd Rowerowy dla dzieci wraz z opiekunami. Wyjazd spod kościoła św. Barbary przez Rezerwat Ponty Dęby, Królewską Drogą do kapliczki św. Franciszka. Po drodze poznamy historię wyjątkowych miejsc naszego regionu. Planujemy ognisko z kiełbaskami, konkursy i zabawy. Trasa w obie strony liczy ok. 20 km. Wyjazd chętnych o godz. 10.00 powrót ok. 15.00. Zapisy i karty uczestnictwa w zakrystii. Zapraszamy.

       Młodzież która wybiera się 1 czerwca na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich proszona jest o wpłacanie zaliczek do pani katechetki Małgorzaty. 

       Zapraszamy młodzież naszej parafii na Diecezjalne Dni Młodzieży, jakie odbędą się w Muzeum Wsi Radomskiej w dniach 14 -16 czerwca br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.młodziradom, u swoich katechetów i księży. Całkowity koszt: czyli przejazd, wyżywienie, nocleg, warsztaty, koncerty i wszystkie atrakcji przewidziane dla uczestników to tylko 60 zł. Zapisy u księży i katechetów.  

5. W sobotę 8 czerwca w Wysokim Kole odbędzie się dzień skupienia dla par narzeczonych, którzy pragną się pobrać w bież. roku. Rozpoczęcie o godz. 10.oo, konferencja, okazja do spowiedzi i msza św. w sanktuarium maryjnym. Zakończenie około godz. 14.oo.

 

6. Siostra Jolenta organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w niedzielę, 16 czerwca dla dzieci z klas czwartych z opiekunami. Wyjazd o godz. 6.oo, koszt - 50 zł., zgłoszenia do S. Jolenty.

 

7. W bież tygodniu od piątku do niedzieli odbędą się w Pionkach po raz 37-my Puszczańskie Harce - zlot patroli harcerskich i wędrowniczych. Organizatorzy: Szczep Drużyn Środowiskowych "Puszcza", serdecznie zapraszają na polową mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.oo w Miasteczku Zlotowym na polanie - posadzie za dawną siedzibą Nadleśnictwa Kozienice, z wjazdem od strony ul. Garszwo.

 

8. W sobotę msza wieczorna będzie w intencji grupy modlitewnej: o ochronę dla Polski przed zaplanowaną ateizacją.

 

9. Szansą dla bezrobotnych będą w naszym Mieście Targi Pracy, jakie odbędą się we czwartek, 23 maja, w Miejskiej Hali Sportowej w godzinach od 10.oo do 13.oo.

Oferty pracy zaprezentują pracodawcy z rejonu radomskiego i mazowieckiego, powiatowe Urzędy Pracy w Radomiu i w Kozienicach, oraz Woj. Urząd Pracy, filia w Radomiu.