32 Niedziela zwykła - 11. XI. 2018 r.

 

1. Obchodzimy dziś  Święto Niepodległości  w stulecie jej odzyskania. Na każdej mszy św. śpiewamy na podziękowanie Bogu hymn: "Ciebie, Boga, wysławiamy". Msza św. o godz. 10.oo będzie w int. naszej Ojczyzny. Po niej przemarsz pod Legionówkę na Apel Poległych i Anioł Pański.

        Na dzisiejszą rocznicę Ojciec Św. skierował do Polaków takie życzenia:

Drodzy bracia i siostry, w setną rocznicę niepodległości Polski jednoczę się w dziękczynnej modlitwie z Wami i z wszystkimi waszymi Rodakami.

        Życzę, by Naród Polski mógł żyć darem wolności w pokoju i pomyślności, budując szczęśliwą przyszłość Ojczyzny w jedności, osadzonej na duchowym dziedzictwie przodków i na bratniej miłości. Niech zawsze wam towarzyszy opieka Maryi Królowej Polski i Boże błogosławieństwo.

 

        Dziś o godz. 17.3o - Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie Msza św. do Miłosierdzia Bożego zamówiona przez Kółka Żywego Różańca, poczym o godz. 19.oo spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

 

2. Zbliża się święto Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Szczególne obchody będą w Skarżysku Kamiennej, gdzie Matka Boża Ostrobramska jest Patronką Miasta. O godz. 18.oo jutro w Ostrej Bramie w Skarżysku - Msza św. transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję TRWAM.

 

3. We wtorek, 13.XI. o godz. 17.oo msza św. o uzdrowienie chorych z udziałem ojca reformaty, Józefa Witko z Pińczowa.

 

4. W najbliższy piątek, 16 listopada, w kościele po mszy wieczornej o godz. 17.oo nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II i z odczytaniem próśb o jego wstawiennictwo z napisanych kartek.

 

5. W środę, czwartek i w piątek będą wydawane dary dla ubogich mieszkańców naszego Miasta na dawnym PRONICIE w godzinach 9.oo - 14.oo. Uprawnienie do odbioru darów otrzymuje się poprzez skierowanie z MOPS-u na ul. Leśnej 5, ważne od 1 września bież. roku.

 

6. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Radomiu.

 

7. Przed kościołem okazja, by kupić Mały i duży Gość Niedzielny z treścią patriotyczną oraz kalendarz na Nowy Rok z Janem Pawłem II. Jest też do zakupienia kilka polskich flag biało czerwonych bez drzewca.

 

8. Na zakończenie zaśpiewajmy hymn "Boże, coś Polskę" stojąc na baczność i polecając naszą Ojczyznę Bożej Opatrzności.