XIX Niedziela zwykła-13.o8.o17

 

1. Przed nami XIX tydzień zwykły w miesiącu trzeźwości. Dziś po mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie z Różańcem i procesją wokół kościoła. Odpust z racji wspomnienia św. Maksymiliana Kolbe, Męczennika z Oświęcimia, jutro w sąsiedniej parafii. Główna msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu o godz. 11.3o. Odprawi  ją ks. Kanonik Bohdan Przysucha dziękując Bogu za swoje 50-lecie Kapłaństwa.

 

2. Dzisiaj na Jasną Górę dotrze 39-ma Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej. Wśród nich nasza grupa, nr 10, z miasta Pionki i okolic. Tworzyło ją 119 pieszych pielgrzymów, i 29 rowerzystów z naszego Miasta. Pragniemy podziękować wszystkim pielgrzymom za wspólną wędrówkę na jasnogórskie wzgórze, za trud, modlitwę i dawanie świadectwa, a szczególnie dziękujemy służbom pielgrzymkowym: braciom porządkowym, muzycznym, siostrom pielęgniarkom. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali pątników duchowo i materialnie. Pojutrze podamy to podziękowanie bardziej szczegółowo.

 

3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Na pamiątkę cudu zwycięstwa nad Wisłą nad wojskami rosyjskimi w roku 1920 dziś jest dzień Wojska Polskiego. Pamiętamy w modlitwie o polskich żołnierzach. Po każdej mszy św. we wtorek poświęcenie wianków i ziół na podziękowanie Bogu za owoce tegorocznego lata.

 

4. W sobotę, 19 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Wysokiego Koła. Wyjazd z parkingu o 8.3o. Rozpoczęcie uroczystości o 9.3o. Można się zapisać w zakrystii lub w kancelarii. Koszt: 15 zł.

 

        Życzymy wszystkim miłego słonecznego tygodnia spędzonego z Bogiem w sercu na wyjeździe czy w Pionkach. W czasie gorącym pamiętamy o właściwym stroju do kościoła. Dobrze jest spędzać wakacje blisko Boga po odbytej spowiedzi, z modlitwą i częstą Komunią świętą.