XV Niedziela zwykła – 15. 07. 2018

 

1. Przed nami 15-ty tydzień zwykły roku liturgicznego. W czasie wakacji msze św. w naszym kościele odbywają się rano o godz. 6.oo i 6.30, a po południu o godz. 18.oo. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po mszach rannych o godz. 7.3o, bądź po mszy św. wieczornej o godz. 18.45.

 

2. W przyszłą niedzielę, 22.o7. odpust w Suchej z racji wspomnienia św. Marii Magdaleny. Uroczysta msza św. o godz. 12.oo. Sucha zaprasza na swą uroczystość odpustową.

 

3.  W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, po Mszy św. o godz. 11.3o przed kościołem - poświęcenie nowych pojazdów. Tam prosimy ustawić samochody, motory, ciągniki a także rowery do poświęcenia.

              

4. Zgłoszenia na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą przyjmowane od środy, 1 sierpnia w sali pod plebanią po mszy św. wieczornej. Wymarsz grupy z naszej parafii pod kierownictwem ks. Pawła Nowaka - 5 sierpnia. Będzie to 40-ta pielgrzymka piesza z Pionek na Jasną Górę. Zachęcamy i dzieci, młodzież, i starszych na tegoroczną pielgrzymkę pieszą do Matki Bożej. Ci zwłaszcza, którzy ukończyli szkołę, dostali się na studia, mają okazję, by przez pielgrzymkę podziękować Bogu i oddać się w opiekę Najśw. Maryi.

 

5. Jutro jest dzień Matki Bożej Szkaplerznej. Zwróćmy uwagę, czy nosimy medaliki, bądź szkaplerze, na ochronę przed szatanem, przed błędami życiowymi i oszukaniem przez złych ludzi.

 

6. Kolejny turnus oazy młodzieży przyjedzie do naszego Domu Rekolekcyjnego BETANIA we wtorek i będzie gościł przez tydzień. Msza oazowa będzie odprawiana od środy w kościele o godz. 12.15 w dni powszednie.

 

7. Są jeszcze miejsca na autokarową pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę w sobotę, 28 lipca. Wyjazd o godz. 4.3o, powrót około godz. 21.oo. Koszt wyjazdu - 50 zł. Zgłoszenia w zakrystii bądź w kancelarii.

 

8. Z powodu wyjazdu na urlop nie będzie na dyżurze pani doradczyni do spraw rodzin w sali pod plebanią jutro i w następny poniedziałek. 

 

9. Trwa przygotowanie dachu kościoła do malowania poprzez usuwanie starej emalii metodą silnej spłuczki ciśnieniowej. Prosimy o ofiary na malowanie dachu naszej zabytkowej świątyni. 

 

 

10. Wydział Katechetyczny naszej Kurii Radomskie proponuje 5-letnie studia magisterskie teologiczno-katechetyczne dla chętnych do pracy w charakterze katechety czy katechetki. Jest także możliwość odbycia 3-semestralnych studiów podyplomowych z przygotowaniem pedagogicznym do pracy w katechezie, a także 3-semestralne studium podyplomowe do przedmiotu: "Wychowanie w rodzinie". Zajęcia odbywają się w piątki po południu i w soboty od godz. 8.3o. Zapisy w Radomskim Wydziale Katechetycznym do 15 września bież. roku. Informacje w zakrystii.

 

11. W minionym tygodniu przyjęto do Seminarium Duch. w Radomiu na pierwszy kurs 12-tu chętnych. Drugi termin zgłoszeń trwa do września. Wspierajmy modlitwą sprawę powołań kapłańskich i zakonnych. W lipcu odmawiamy Litanię do Krwi Przenajdroższej Chrystusa Pana, by obmyła nas z grzechów i ochroniła przed złem.