ZIELONE ŚWIĄTKI, 20. V. 018 r.

 

1. Dzień dzisiejszy, Uroczystość Zielonych Świąt, jest zakończeniem czasu wielkanocnego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ma dwa dni świąteczne. Jutro Uroczystość Maryi - Matki Kościoła. W naszym kościele jutro msze św. o godz. 6.oo, 6.3o, 7.oo, o 9.oo w intencji Parafian,      i o 18.oo. Mimo dnia pracy i szkoły postarajmy się jutro znaleźć czas na Mszę św. Jutro wieczorem o godz. 18.oo Bierzmowanie młodzieży PG 2. Zapraszamy ich rodziny i przyjaciół.

Dziś w Radomiu marsz w obronie Życia Dziecka Poczętego. Rozpocznie się Mszą św. w kościele farnym na ul. Rwańskiej, poczym ruszy ulicą Żeromskiego, by pokazać wszystkim potrzebę prawa chroniącego życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.

   

2. Jutro wyjazd autokaru na spotkanie dekanalne Kół Żywego Różańca do Suchej o godz. 10.30     z parkingu przy ul. Fabrycznej. Plan spotkania w Suchej przewiduje konferencję różańcową, Mszę św. o godz. 12.oo, poczęstunek i nabożeństwo z Różańcem i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Powrót o godz. 15.3o.

 

3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną ulicami Miasta. Będzie to w czwartek, 31 maja. O zrobienie ołtarzy prosimy Akcję Katolicką, Kółka Żywego Różańca z Apostolatem Maryjnym, Harcerzy, i związek zawodowy Solidarność - w tradycyjnych miejscach.    W najbliższy czwartek jest wprowadzone w Kościele nowe święto: Chrystusa, Najwyższego Kapłana. Okazja, by podziękować Bogu za dar Kapłaństwa i prosić o łaskę nowych powołań.

 

4. Od wtorku zaczyna się czas zwykły, zwany czasem wzrostu Kościoła. Msze św. w czasie zwykłym odprawiane są w kolorze zielonym. W przyszłą niedzielę, która jest Uroczystością Trójcy Przenajświętszej, kończy się termin spowiedzi wielkanocnej i wszyscy, którzy od początku Wielkiego Postu nie dopełnili tego obowiązku religijnego winni są grzechu ciężkiego popełnionego zaniedbaniem.

 

5. W najbliższy czwartek w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Sosnowej organizowane są Targi Pracy w godzinach od 10.oo do 14.oo. W ub. roku podpisano 900 umów o pracę z tej okazji. W bież. roku jest ponad 1200 ofert pracy i stażu. Chętni do pracy długoterminowej bądź tylko wakacyjnej niech się zgłoszą z życiorysem zawodowym. Zaprasza Powiatowy Urząd Pracy, Filia w Pionkach.

 

6. Od najbliższego piątku rozpoczną się już 36-ty raz Ogólnopolskie Puszczańskie Harce organizowane przez Szczep Puszcza ZHR. W przyszłą niedzielę w miasteczku Zlotowym na polanie leśnej, wjazd od ulicy Garszwo, odbędzie się polowa msza św. o godz. 9.oo dla harcerzy i gości, którą celebrował będzie ks. Kanonik Leon Czerwiński. Harcerze zapraszają swych sympatyków na swoje Harce i Mszę świętą.

 

7. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy czwartek ojców i matki z dziećmi na koncert        z okazji zbliżających się dni Mamy i Taty. Rozpoczęcie o godz. 18.oo - wstęp wolny.

 

8. Nasza Pionkowska Rada Rycerzy Kolumba zaprasza społeczeństwo na spotkanie z prof. Romualdem Szeremietiewem, dawnym Ministrem Obrony Narodowej. W przyszłą niedzielę, 27 maja o godz. 16.oo wygłosi on w CAL-u wykład o sukcesach i porażkach Wojska Polskiego w ostatnim 100-leciu z uwzględnieniem dezinformacji medialnych. Jest to kolejne spotkanie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wstęp wolny.

 

9. Od piątku, 25 maja, zarządzono w Polsce ściślejszą niż dotąd ochronę danych osobowych,    tzw. system RODO. Nie będzie można w kancelarii wydać metryki osoby pełnoletniej nikomu innemu bez upoważnienia z podaniem numerów dowodów osobistych zlecającego taką przysługę   i odbiorcy dokumentu.

 

 

1_3