21.o1.2018 - III niedziela zwykła

 1. Dziś i jutro po mszy wieczornej ucałowanie relikwii św. Brata Alberta. Przed ołtarz Matki Bożej można przynosić dary dla biednych: ciepłą odzież, chemię spożywczą i produkty spożywcze o przedłużonej trwałości. Ofiary pieniężne na biednych można włożyć do puszki św. Brata Alberta. Obraz św. Brata Alberta i jego relikwie będą we wtorek przekazane parafii św. Maksymiliana, a w czwartek wieczorem - parafii NMP. Królowej Polski.

        W czwartek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, ostatni dzień w tygodniu modlitw o jedność Kościoła. W czwartek o godz. 17.oo msza św. od Grupy Modlitewnej o ocalenie Narodu Polskiego od ateizacji i zniszczenia moralnego.

        W sobotę msza św. w int. Apostolatu Maryjnego o godz. 17.oo, a po niej spotkanie Apostolatu na plebanii.

                2. Rozkład wizyty duszpasterskiej w bieżącym tygodniu jest następujący:

 

poniedziałek: 22 stycznia:

od 9.oo: Orzeszkowa 1, 3 i 8 , Konopnicka 6,8 i 10, od godz. 10.oo                

Orzeszkowej 5 i 7, a od 15.oo: Orzeszkowej 10 i Sosnowa, 1.

wtorek, 23. o1

od 9.oo: ul. Szpitalna, Szkolna 7, 9 i 11,  a od 15.oo: Żeromskiego, 2

środa, 24. o1

od  9.oo: ul. Spokojna, 4, Słowackiego 9 i 11, a od 15.oo: Konopnickiej 12,  

oraz Jordanowska 2.

czwartek, 25. o1

od 9.oo: Żeromskiego 1, i 5, od godz. 10.oo Żeromskiego 3 i 4,

a od 15.oo: Jordanowska 4 i 6.

piątek, 19. o1

od 9.oo: ul. Fabryczna, Słowackiego 1 i 2, a od 15.oo: Obrońców Ojczyzny i     

Sportowa.

 

 

        Osoby z różnych przyczyn nieobecne lub pominięte, które chciałyby zaprosić księdza na kolędę, mogą to zrobić za chwilę w zakrystii po mszy świętej. Domy zapraszających nas gospodarzy odwiedzimy w sobotę od godz. 9.oo lub od 15.oo.

 

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w bież. tygodniu od godz. 8.oo do 8.3o a wieczorem od 17.45.

 

4. Pary narzeczonych, które w bież. roku planują ślub, zgłaszają się do kancelarii na 3 miesiące przed ślubem mając w ręce aktualne metryki Chrztu, dowody osobiste i świadectwa ukończonego kursu 10 nauk przedmałżeńskich. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się  w Wielkim Poście w Parafii NMP. po sąsiedzku.

 

5. Przed kościołem okazja, by zakupić Mały Gość Niedzielny z płytą audio zawierającą nagrania zespołu dzieci, cena 5 zł. Można też zakupić specjalny obrazek św. Brata Alberta    w cenie 10 zł.

 

6. Rycerze Kolumba zapraszają na spotkanie z dziennikarzem śledczym, Wojciechem Sumlińskim do CAL-u dziś o godz. 18.oo. Temat spotkania: "Największe zbrodnie w III Rzeczypospolitej". Wstęp wolny.

 

7. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na diecezjalne środki masowego przekazu: Radio Plus i na diecezjalną wkładkę do Gościa Niedzielnego. Bóg zapłać ofiarodawcom.      

 

8. Serdeczne życzenia składamy dziś wszystkim babciom i Agnieszkom, solenizantkom, także dziadkom z racji ich jutrzejszego święta. O przedłużenie im życia w zdrowiu módlmy się: "Zdrowaś Maryjo…"