33 Niedziela zwykła - 19.XI. 2017 r.

 

1. Dziś w nawiązaniu do niedawnej uroczystości narodowej po mszy wieczornej w naszym kościele wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Zapraszamy.

                   

2. Jutro będzie u nas ojciec reformata Józef Witko, który odprawi mszę św. i nabożeństwo na uproszenie uzdrowienia chorych. Ze względu na tłok zapraszamy do k-ła z własnym krzesłem składanym.

 

3. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku litur-gicznego, dzień Akcji Katolickiej. W kościołach naszej Ojczyzny będzie odczytany akt oddania się każdego z nas, katolików, Chrystusowi jako Panu i Królowi wieków. Codziennie na mszy wieczornej odmawiamy nowennę ku czci Chrystusa Króla przygotowującą nas do tej uroczystości.

 

4. Za 2 tygodnie, czyli od 3 grudnia rozpocznie się ADWENT od mszy św. o godz. 6.oo rano. Na roratach mowa będzie o św. Józefie - Opiekunie Chrystusa Pana.

 

5. Na pomoc prześladowanym chrześcijanom zebrano przed tygodniem prawie 3 tys. zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

6. Dziś w CAL-u o godz. 17.oo będzie wyświetlany film o bł. Karolinie Kózkównie pt. "Zerwany kwiat". Bilety po 10 zł. Warto zobaczyć ten film religijny pokazujący bohaterstwo polskiej dziewczyny.

 

7. Trwa po Mszy wieczornej nowenna Apostolatu Maryjnego przed  jego świętem patronalnym - rocznicy objawień św. Medalika.

 

8. Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera jako wkładkę kalendarz ze św. Józefem na przyszły rok. Cena numeru bez zmian: 5 zł.

 

9. Dary dla ubogich naszego miasta będą wydawane na terenie dawnego PRONITU w trzy ostatnie dni listopada w godzinach od 9.oo do 14.oo.  

 

10. Zbliża się odpust ku czci św. Barbary, naszej Patronki. W bież roku wypadnie w poniedziałek, 4 grudnia. Będzie to dziesiąta rocznica ogłoszenia św. Barbary Patronką naszego Miasta. Obchody będą bardzo uroczyste i już dziś sygnalizujemy serdeczną prośbę, by wcześniej zaprosić na odpust rodzinę, przyjaciół i bliskich, byśmy świętowali razem nasze podziękowanie Bogu i św. Barbarze za opiekę nad naszym Miastem.

 

11. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, sąsiednia parafia św. Mikołaja w Jedlni zaprasza na koncert orkiestry dętej "Boni Angeli"    z występami solistów w najbliższy czwartek, 23 listopada o godz. 18.oo.

 

12. Ojciec św. Franciszek ogłosił rozpoczęty dziś tydzień tygodniem pamięci o ubogich. Jako zadanie tygodnia niech będzie dla nas telefon i odwiedziny samotnych bliskich, troska o chleb, leki i ciepło dla tych, którzy są osamotnieni i pozbawieni pomocy.