33 Niedziela zwykła - 17.XI. 2019 r.

 

1. Przed nami przedostatni tydzień Roku Kościelnego. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego, dzień Akcji Katolickiej. 

2. Za 2 tygodnie, czyli od 1 grudnia rozpocznie się ADWENT od mszy św. o godz. 6.oo rano. Na roratach mowa będzie o kandydacie na ołtarze, ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim, wielkim Ojcu Kościoła polskiego, którego beatyfikację zapowiedziano już na początek czerwca przyszłego roku. 

3. Jutro o godz. 15.oo wyjazd grupy autokarowej do Skarżyska Kamiennej na spotkanie Rodziny Radia Maryja w Ostrej Bramie. Wyjeżdżający odwiedzą najpierw klasztor Sióstr Klarysek w Skaryszewie i poproszę o  modlitwę w napisanych na kartce intencjach. Następnie wyjadą do Skarżyska, skąd Msza św. wieczorna będzie transmitowana przez Radio Maryja i telewizję TRWAM.

    Od jutra pół godziny przed mszą wieczorną trwać będzie nowenna Apostolatu Maryjnego przed jego świętem patronalnym - rocznicy objawień św. Medalika, jakie będziemy wspominać 27 listopada. 

4. W najbliższy czwartek o godz. 17.oo będzie msza św. imieninowa o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla naszego solenizanta, księdza Konrada, który poleca się naszym modlitwom. 

5. Na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Sudanie zebrano przed tygodniem 920 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. 

6. Zbliża się odpust ku czci św. Barbary, naszej Patronki. W bież roku wypadnie w środę, 4 grudnia. Będzie to dwunasta rocznica ogłoszenia św. Barbary Patronką naszego Miasta. Tego dnia do naszej Parafii przybędzie ks. Biskup Ordynariusz, Henryk Tomasik, na mszę wieczorną i już dziś sygnalizujemy serdeczną prośbę, by wcześniej zaprosić na odpust rodzinę, przyjaciół i bliskich, byśmy świętowali razem nasze podziękowanie Bogu i św. Barbarze za opiekę nad naszym Miastem. 

7. W najbliższą sobotę odbędzie się Apel Młodych w kościele N.M.P. w Pionkach po sąsiedzku o godz. 19.oo. Zapraszamy na Apel młodzież, zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania, oraz rodziców młodzieży. 

8. W najbliższą sobotę, 23 listopada, Zakon Rycerzy Kolumba zaprasza na Bal Charytatywny. Na balu miedzy innymi zostanie przeprowadzona zbiórka na aparaty tlenowe dla hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Szczegóły na plakatach przed kościołem. 

9. Dziś po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii. 

10. Bóg zapłać za ofiary zebrane dziś na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego w Radomiu.